Začátkem ledna 2008 jsem se díval na obsazenost internetových domén a k mému velkému údivu byla doména vzduchovka.cz volná. Takže jsem si ji zaregistroval a od té doby postupně vytvářím a udržuji web, který se zabývá hlavně vzduchovkami české výroby. Ke každé vzduchovce (případně její variantě) je k dispozici tabulka se základními technickými údaji a informacemi, několik fotografií v různém detailu, případně naskenovaný rozkres nebo návod. Popisované vzduchovky jsou vždy pokud možno v originálním stavu. Cílem je vytvoření katalogových listů, tak aby bylo jednotlivé stránky možné snadno vytisknout případně celý web uložit na CD/DVD a tím mít i offline k dispozici katalog vzduchovek. Jako dáreček k vánocům 2009 jsem po úporném boji dokončil anglický překlad celé galerie vzduchovek, od této chvíle už všechny přehledy budou současně i v angličtině.  

K technickému provedení:

Formátování strany je vytvořeno tak, aby bylo možné bez problémů zobrazit v rozlišení 1024x768 a 1280x1024. Šířka strany je nastavena natvrdo na 1000 pixelů. Dlouho jsem váhal nad rozlišením použitých fotografií, výsledek je kompromisem mezi kvalitou a velikostí. Vyšší rozlišení nepřinášelo lepší představu o to, jak který detail vypadá. Navigace v listech je pomocí šipek naspodu každého listu,  je to sice při procházení trochu nepohodlné, ale dole umístěné šipky působí méně rušivým dojmem, než nahoře. Horizontální nebo vertikální menu, které se dnes používá téměř u všech www projektů, zatím není využito. Vycházím z toho, že jakýmkoliv umístěním navigačního menu na stránku se ztrácí část plochy, která jinak může sloužit ke zobrazení fotografií.  Každý list by měl jít bez problémů vytisknout na A4.

Všechno dělám to ve svém volném čase, kterého zase tolik nemám, na vlastní náklady, doufám, že to případní návštěvníci přežijí ve zdraví. Doufám také, že Česká Zbrojovka Uherský Brod neukončí výrobu zalamovacích vzduchovek, případně ji nepřevede ještě dále na východ.

Postupně přidám i pár základních postupů při opravách, renovacích a nějaké informace o příslušenství. Použité fotografie jsou v rámci možností vlastní produkce, pokud není výslovně uvedeno jinak.


Rád uvítám jakékoliv připomínky, s případnými dotazy a jejich zodpovídáním to už bude horší, času mnoho není a většinou už bylo vše zodpovězeno na různých fórech, např. na forum.gunshop.cz. Zvláště vítané jsou údaje o produkci, názvech zbrojovek v jednotlivých letech atd. Děkuji všem, kteří mi budou v této práci pomáhat, doufám, že se podaří vytvořit užitečné www stránky, které přispějí k zlepšení dostupností informací o vzduchových zbraních na českém internetu.


Použité fotografie a obsah stránek můžete libovolně kopírovat a šířit, výhradně však pro nekomerční potřebu, ne za účelem zisku.

www.vzduchovka.cz
 

VZDUCHOVKA.CZ